Doprava ZDARMA pro objednávky nad 899,- Kč => Nakoupit teď

Recept: Chai latte jako z kavárny

Spoj jemnost horkého mléka s plnou a výraznou chutí čaje masala. Chai latte je skvělý parťák nejen do (pod)zimních večerů, ale na jakoukoli chvíli, kdy chceš zastavit a užívat si to, že „jen“ jsi.

Co budeš potřebovat na jeden šálek (250 ml) chai latte?

  • 1 vrchovatá čajová lžička směsi TOMCHAi – iNDiAN MASALA (4 g)
  • 250 ml kravského, nebo rostlinného mléka (zkus třeba ovesné, sójové nebo mandlové)
  • 100 ml vody
  • 1 vrchovatá čajová lžička cukru nebo alternativního sladidla (zkus třeba med, čekankový nebo jiný sirup)

- Pokud si chceš šálek chai latte vychutnat spíše odpoledne nebo večer, sáhni po směsi iNDiAN MASALA – Honeybush. Ta neobsahuje kofein.

Jak připravit skvělé chai latte podle našeho receptu?

  • Smíchej v jednom rendlíku vodu, mléko a cukr.
  • Následně přidej čajovou směs TOMCHAi a vař 10 až 15 minut.
  • Během nich nech mléko několikrát zpěnit.
  • Pak už stačí jen směs scedit a v klidu a vědomě si ji vychutnat.

Naše extra tipy

Vyšlehat mléko pro nezapomenutelný zážitek

Může se to zdát jako detail, ale našlehané mléko pozvedne celý nápoj o úroveň výš. Pokud doma nemáš kávovar s tryskou, použij frenchpress nebo elektrický napěňovač mléka.

Med přidej až na závěr

Pokud sladíš medem a chceš uchovat co nejvíce cenných látek, které obsahuje, přidej ho až do šálku. Čím vyšší teplotu nápoj má, tím méně cenných látek si med zachová.

Rostlinné mléko zvol podle chuti

Sójové a ovesné mléko jsou nejjemnější a méně sladké. Mandlové mléko nebo třeba kokosová varianta jsou chuťově výraznější, plnější a také sladší. 

Vyber si čajovou směs od TOMCHAi podle vlastní chuti


Naše další oblíbené recepty

V zimě zahřejí, v létě osvěží, vždycky ale spojují. Lásku k životu, přírodě a lidem. Zkus i další recepty, ve kterých hrajou hlavní roli naše čajové směsi.

Nálev ze sypaného čaje
Připrav si voňavý a lahodný masala chai z čajových směsí TOMCHAi. Máme pro tebe recept, který spojuje jednoduchost se skvělou výslednou chutí.
Nápoj ledový masala chai
Dokáže zahřát, ale taky příjemně zchladit. Vychutnej si domácí ledový masala čaj z čajové směsi TOMCHAi. Příprava je snadná, chuť výborná!
Připrav si voňavý a lahodný masala chai z čajových směsí TOMCHAi. Máme pro tebe recept, který spojuje autentickou přípravu se skvělou výslednou chutí.
Nápoj CHAi LATTE
Jemnost horkého napěněného mléka ve spojení se skvělou směsí na masala chai. To je chai latte. Vychutnej si ho doma. Díky naší směsi i receptu.
Nápoj iced chai latte
Chai latte na ledu. Výborná volba, když si chceš vychutnat plnou chuť čajové směsi s kořením zjemněnou mlékem a mléčnou pěnou. Mrkni na recept.
Nápoj horké jablko aka masala chai
Kombinace jablečného džusu nebo moštu s kořeněným masala čajem? Ideální kombinace nejen na chladné (pod)zimní večery! Tady je recept.
Nápoj LEDOVÝ MASALA CHAi S JABLKEM
Kombinace kořeněného masala čaje s osvěžujícím jablečným moštem. To je nejlepší kombinace (nejen) pro letní poležení s knížkou. Mrkni se na recept.
Osvěžující nápoj TOMCHAi ledový čaj.
Ajurvédská kombinace ochlazujícího koření a bylinek s jemným černým čajem Darjeeling. Ta nejzdravější kombinace pro letní osvěžení. Mrkni se na recept.
Směs TOMCHAi GOOD ViBES
Připrav si voňavý a lahodný yogi tea z čajových směsí TOMCHAi. Máme pro tebe recept, který spojuje jednoduchost se skvělou výslednou chutí.