Doprava ZDARMA pro objednávky nad 899,- Kč => Nakoupit teď

Iced Chai latte

Chai latte na ledu. Chutná stejně plně jako jeho horká varianta. Dopřej si ho (nejen) v horkých dnech, kdy si tělo i mysl říkají o trochu klidu.

Co budeš potřebovat na jednu sklenici (350 ml) chai latte na ledu?

  • 1 vrchovatá čajová lžička směsi TOMCHAi – iNDiAN MASALA (4 g)
  • 150 ml vody
  • 250 ml chlazeného mléka (kravského, nebo rostlinného)
  • 1 vrchovatá čajová lžička cukru nebo alternativního sladidla (7 g) – medu, sirupu…
  • led
  • mletá skořice na ozdobení

Jak na iced chai latte

  • Přiveď k varu 150 ml vody.
  • Přidej do ní čajovou směs TOM CHAi a vař 10 až 15 minut.
  • Silný výluh pak jen přes sítko slij do sklenky, dolej mlékem a přidej led.
  • Iced chai latte můžeš na závěr doplnit mléčnou pěnou a mletou skořicí.

Naše extra tipy

Sáhni po variantě bez kofeinu

Všechny naše recepty můžeš připravit i ve variantě bez kofeinu – díky směsi iNDiAN MASALA – Honeybush. Protože neobsahuje kofein, voňavý čaj si můžeš vychutnat i večer, beze strachu z ponocování.

K intenzivnější chuti pomůže hmoždíř i více směsi

Máš radši intenzívnější chutě? Rozmixuj směs v mixéru nebo podrť v hmoždíři. Alternativou je zdvojnásobit množství – pozor, nejen čajové směsi, ale i cukru (nebo jiného sladidla)

Vyber si čajovou směs od TOMCHAi podle vlastní chuti


Naše další oblíbené recepty

V zimě zahřejí, v létě osvěží, vždycky ale spojují. Lásku k životu, přírodě a lidem. Zkus i další recepty, ve kterých hrajou hlavní roli naše čajové směsi.

Nálev ze sypaného čaje
Připrav si voňavý a lahodný masala chai z čajových směsí TOMCHAi. Máme pro tebe recept, který spojuje jednoduchost se skvělou výslednou chutí.
Nápoj ledový masala chai
Dokáže zahřát, ale taky příjemně zchladit. Vychutnej si domácí ledový masala čaj z čajové směsi TOMCHAi. Příprava je snadná, chuť výborná!
Připrav si voňavý a lahodný masala chai z čajových směsí TOMCHAi. Máme pro tebe recept, který spojuje autentickou přípravu se skvělou výslednou chutí.
Nápoj CHAi LATTE
Jemnost horkého napěněného mléka ve spojení se skvělou směsí na masala chai. To je chai latte. Vychutnej si ho doma. Díky naší směsi i receptu.
Nápoj iced chai latte
Chai latte na ledu. Výborná volba, když si chceš vychutnat plnou chuť čajové směsi s kořením zjemněnou mlékem a mléčnou pěnou. Mrkni na recept.
Nápoj horké jablko aka masala chai
Kombinace jablečného džusu nebo moštu s kořeněným masala čajem? Ideální kombinace nejen na chladné (pod)zimní večery! Tady je recept.
Nápoj LEDOVÝ MASALA CHAi S JABLKEM
Kombinace kořeněného masala čaje s osvěžujícím jablečným moštem. To je nejlepší kombinace (nejen) pro letní poležení s knížkou. Mrkni se na recept.
Osvěžující nápoj TOMCHAi ledový čaj.
Ajurvédská kombinace ochlazujícího koření a bylinek s jemným černým čajem Darjeeling. Ta nejzdravější kombinace pro letní osvěžení. Mrkni se na recept.
Směs TOMCHAi GOOD ViBES
Připrav si voňavý a lahodný yogi tea z čajových směsí TOMCHAi. Máme pro tebe recept, který spojuje jednoduchost se skvělou výslednou chutí.