Doprava ZDARMA pro objednávky nad 899,- Kč => Nakoupit teď

Spojení jako klíč k harmonii: Jak ho najít a udržovat?

Spojení je základním principem našeho života. Ať už jde o spojení našeho těla, mysli a duše, nebo o vztahy – sám k sobě, druhým i vyššímu principu, tomu, co nás přesahuje. Vše na světě je ve skutečnosti propojené a z tohoto vědomí vychází i filozofie ajurvédských čajů TOMCHAi. Proto se dnes podíváme na to, co funguje nám a věříme, že i tebe to může inspirovat k tomu, jak navázat, zlepšit a udržet ve svém životě pocit propojení na všech těchto úrovních.

Spojení sám se sebou

U nás samotných to vždycky začíná. Pocit propojení totiž nevychází primárně z vnějších událostí a okolností, ale z nás samotných. O mé cestě k tomuto uvědomění a o tom, jak jsem se ho vydal hledat do dálného orientu, jsem psal v článku tady. Veškeré nabyté zkušenosti a moudrost sesbíranou po světě jsem pak vložil do TOMCHAi, který je proto mnohem více než jen dalším čajem. 

Zprostředkovává zkušenost, která nám pomáhá se zastavit a spojit se svým vnitřním já. A to nejen při jeho pití, ale také vědomém procesu přípravy. Díky svým ajurvédským složkám podporuje rovnováhu těla a mysli. Černý assam pěkně “nakopne”, honeybush uklidní a darjeeling pozitivně naladí. 

Spojení s druhými

Čajová kultura je odjakživa spojena právě se sdílením přítomného okamžiku. Po celém světě je tradice pití čaje známá jako rituál sdílení, komunikace a pohostinnosti. Pro nás v TOMCHAi jsou naše čaje opravdová vášeň. Nejen, že je vozíme na všechna rodinná i přátelská setkání, ale právě i “u čaje” vznikají všechny naše spolupráce a pracovní propojení.

Těch se teď o prázdninách opravdu urodilo. Příkladem je třeba naše spřízněná zubní hygienička Lucie, která dokonce nabízí ochutnávky TOMCHAi ve své zubní ordinaci. Její článek o tom, jak je i v našem těle vše propojené, si můžeš přečíst u ní na webu.

Zkus se třeba někdy se svými blízkými či obchodními partnery místo u sklenky vína nebo kávy v restauraci sejít na čajový dýchánek. Jsme zářným příkladem toho, že spolupráce tak jenom pokvete. Vše potřebné pro takový malý čajový rituál můžeš pořídit u nás na e-shopu.

Spojení s universem

Podle trojúhelníku vztahování se leží právě propojení s Vesmírem, univerzem, tvořivou silou (nebo jakkoli tomu zrovna ty chceš říkat) na horním vrcholu. Je jedno, jakou filozofii či směr vyznáváš. Je to mnohem více než jen abstraktní koncept. Pocit sounáležitosti, vědomí, že jsme součástí něčeho mnohem většího než jsme my sami. Je to uvědomění si, že naše akce i myšlenky mohou mít vliv na svět kolem nás a naopak. Když se cítíme propojeni s tímto vyšším celkem, dokážeme lépe ocenit krásu a zázraky přírody, ale i sami sebe. 

Někdo tohoto typu propojení dosahuje skrze meditaci, jógu, někdo třeba při sportu a někdo…při pití čaje. 🙂 S tímto vědomím jsme tvořili naše čajové směsi podle ajurvédských principů tak, aby působily opravdu holisticky. Teď v srpnu si je navíc můžeš vychutnat na fenomenálním Healing Festivalu, jehož posláním je právě podnítit hluboké vnitřní, vesmírné i mezilidské spojení. Už máš vstupenku? 

Těšíme se na veškerá skutečná propojení, třeba právě s tebou!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *