Doprava ZDARMA pro objednávky nad 999,- Kč => Vychutnat si život

Blog:
Inspirace pro klidnější moderní život

Zdraví, udržitelnost nebo společenská odpovědnost. To je krátký výčet principů, na kterých v TOMCHAi stavíme, a které skrze naše čajové směsi šíříme dál. Dočti se více informací o tom, jak prakticky žít pomalejší a naplněnější život.

Zpomal na chvíli a nech se inspirovat nejnovějšími články.

Upražené kakaové boby
7.5. 2024

Lexikon kakaa: Nápoj bohů a moderního člověka

Proč Granko nebo čokoláda často nemá s kakaem nic společného a jak ti může pomoct ke zdravějšímu životnímu stylu? Přijď na chuť pravému, kvalitnímu kakau...

Listy čajovníku
15.4. 2024

Lexikon čaje od A do Z : Z plantáže až do šálku

Čaj, nápoj od nepaměti milovaný snad ve všech světových kulturách. Jak to s ním ale skutečně je? Kde se bere, jak vzniká a jak je to s jeho účinky na zdraví? Jedni ho doporučují, druzí od něj odrazují. A co teprve naše evropská “specialita”, ovocné či bylinné “čaje”, za kterou by si v Číně poklepali na čelo? Protože i TOMCHAi se prapůvodně zrodil díky velké lásce a vášni právě pro čaj, je nejvyšší čas, abychom se mu společně podívali na zoubek. Nebo spíš…na lístek.

Čerstvý zelený pepř
6.3. 2024

Jak chutná pravá Srí Lanka? Expedice za kořením a čajem.

Jak chutná pravá Srí Lanka a její přírodní dary? Cesta za kořením a čajem a inspirace pro každodenní rituály s TOMCHAi.

Uvodni obrazek.
6.2. 2024

Jak se vaří nápoj lásky? Objev sílu záměru a pravidelnosti.

Láska, v jejích nekonečných podobách a projevech, je silou, která pohání svět. Neukrývá se jen v romantických gestech nebo ve velkolepých činech, ale často v těch nejjednodušších momentech našeho každodenního života. Není to jen cit, který chceme sdílet s našimi blízkými, ale je to také postoj, který zaujímáme k sobě samým a k okolnímu světu. Každý z nás má nějaký svůj rituál, kterým...

Koření a bylinky pro zdravý život
3.1. 2024

Holistická novoroční strategie pro zdravý život

Začni Nový rok jako holistická cesta a přístup k životu. Tipy pro zdraví, které ti pomohou dosáhnout harmonie v každodenním životě.

Chata uprstřed zasněžených kopců
6.12. 2023

Jak na dobré konce? Přechodové rituály pro tělo, mysl i duši

Aby mohlo něco začít, musí něco skončit. Proč je důležité správné zakončení? Tipy na rituály pro zdravé ukončení dne, týdne a roku.

TOMCHAi článek o vděčnosti
30.10. 2023

3 neobyčejně obyčejné důvody k vděčnosti

Proč pěstovat vděčnost a přispět tím k pocitu své životní spokojenosti? Neobyčejně obyčejné důvody, za co a proč být vděčný každý den.

Čajový rituál
2.10. 2023

Jak rituály pomáhají zpomalit ve zrychleném světě?

K čemu jsou dobré rituály a proč vyzkoušet zrovna ten čajový? Jak vybrat ten správný čaj pro jeho přípravu? Inspiruj se dovol si zpomalit v uspěchané době.

Posezení v parku s nápojem TOMCHAi
1.8. 2023

Spojení jako klíč k harmonii: Jak ho najít a udržovat?

Proč je dobré pěstovat pocit spojení sám se sebou, s druhými lidmi i universem? O tom, jak to děláme my a jak k pocitu propojení může pomoci pití čaje.

Osvěžující nápoj TOMCHAi ledový čaj.
2.7. 2023

Pojď si hrát s TOMCHAi aneb léto na dobré vlně

Mojito, Sex on the beach, Aperol Spritz…to jsou drinky, které si většina lidí spojuje s letní plážovou pohodou. A když chceme...