Doprava ZDARMA pro objednávky nad 999,- Kč => Vychutnat si život

Holistická novoroční strategie pro zdravý život

Nový rok přináší čerstvé začátky, nové cíle a touhu po zlepšení a pokroku v oblastech, kterým přikládáme, nebo alespoň chceme přikládat, prioritu. Předsevzetí přesto často končí stejně rychle, jako začala. Mnohdy se totiž zaměřují výhradně na jednu konkrétní věc nebo oblast, přičemž jejich naplňování později krachuje pod tíhou zdánlivě naléhavějších záležitostí. 

My v TOMCHAi vidíme smysl v holistickém přístupu, ať už se to týká zdraví, vztahů, cílů a plánování, nebo jakékoli jiné oblasti života. Vnímáme, že jedině tak může být pokrok všeho druhu skutečně udržitelný. Pokud i ty hledáš cesty k vyváženějšímu životu, nech se inspirovat a pojď spolu s námi prozkoumat, jak tento rok začít s jasností, klidem a smysluplným směřováním.

Vize, cíle a plány – Klíč k jasnému nasměrování

Jak chceš, aby tvůj život vypadal na konci tohoto roku? Neboj se snít a otevřít svou kreativitu, ale zároveň při tom zůstávat flexibilní a nelpět na přesné podobě. Protože život nás k naplnění našich cílů mnohdy vede po trochu jiných cestách, než bychom si sami naplánovali. Neboj se ale stanovit si cíle, které jsou v souladu s tvými nejhlubšími přáními a prioritami. Pak už často stačí se jen dívat kolem sebe a naslouchat a nechat se překvapit, jaké konkrétní cesty k naplnění se ti otevřou.

Zdravá strava a výživa – Základní kámen vitality

Při začleňování jakýchkoliv nových, tedy i stravovacích návyků, je důležité, aby přinášely nejen nové povinnosti, ale také radost, a byly udržitelné. Sdílení pokrmů a nápojů s blízkými může posílit sociální pouta a zároveň podpořit společný závazek k zdravému životnímu stylu. TOMCHAi tě v tom může podpořit svými kvalitními směsmi pro přípravu blahodárných nápojů, které lze snadno začlenit do každodenní rutiny a udělat tak něco pro své zdraví.V nabídce najdeš jak povzbuzující, tak zklidňující varianty. Příroda nám poskytuje vše, co potřebujeme pro naše tělesné a duševní zdraví – je na čase začít ji plně využívat.

Fyzická aktivita – Energie a rovnováha v pohybu

Pohyb je život a život je pohyb. Ale stejně jako jeden miluje běhání, druhému nesedí a raději si půjde zaplavat nebo zatančit. Nemá smysl tlačit se do nějakého dynamického cvičení, jestli jsi spíš meditativní typ a zároveň je bezpředmětné dávat si jako předsevzetí ranní praxi jógy, když jsi noční sova, co potřebuje pořádnou dynamiku. A co když vlastně nevíš, jaký druh pohybu a pravidelnosti ti opravdu sedí? Dej si jako předsevzetí právě to, že to objevíš. Zkoumej a zkoušej a hlavně si u toho nezapomínej hrát!

Pitný režim – Hydratace jako zdroj energie

To, že je důležité pít, víme všichni. Přístupů k pitnému režimu je ale mnoho. Někdo radí, že máme pít často po malých dávkách, někdo to vyvrací s tím, že správně je napít se pořádně jednou za čas. Opět platí, že naše tělo je inteligentní a ví, co je pro něj dobré, když mu skutečně nasloucháme. Zkus dát tedy svému příjmu tekutin vědomou pozornost. Co takhle si z pití udělat denní rituál? Zveme tě k objevování bohatství chutí a vůní čajových směsí TOMCHAi, které tě nejen osvěží, ale také mohou pozitivně ovlivnit trávení a pomoci udržet se v rovnováze. Příjem tekutin může být i momentem pro sebe, kdy zpomalíš, dopřeješ si chvíli klidu a znovu nabiješ baterky. 

Psychohygiena – Klidná mysl v každém šálku čaje

V každodenním ruchu a neustálé záplavě informací může být nalezení vnitřního klidu a nepodléhání stresu výzvou. Péče o duševní zdraví je stejně důležitá jako fyzická kondice. V TOMCHAi věříme, že síla bylin a koření může harmonizovat myšlenky a přinášet klid. Ať už si dopřáváš šálek čaje v klidu domova nebo v kruhu přátel, nech každý doušek působit jako jemný lektvar pro duši, přinášející mír a klid do tvého života. I my naše ajurvédské čajové směsi tvoříme s vědomou přítomností tak, aby praxe mindfulness skrze každý uvařený šálek promlouvala ke každému, kdo ho pije. Zkus se jen ponořit do pozorování barvy nápoje, vdechování jeho vůně a vnímání každého hltu. 

Spánek a relaxace – Základ regenerace

Spánek je čas, kdy se organismus regeneruje, zpracovává dojmy celého dne a nabírá energii pro příští výzvy. Kvalitní spánek je nezbytný pro schopnost učení, paměť a celkovou emocionální pohodu. Jaký je tvůj aktuální spánkový režim? Pokud cítíš, že to není ideální, předsevzetí typu “spát víc nebo lépe” může být pro tebe tím pravým. Vytvoř si třeba nějaký večerní rituál, který ti pomůže odpojit se od denního stresu a naladit tělo i mysl na regeneraci. Může to být teplá koupel, čtení knihy, poslech uklidňující hudby, nebo třeba šálek TOMCHAi. Na noc se skvěle hodí naše směs iNDiAN MASALA – Honeybush.

Lehkost a postupné začleňování – Cesta k trvalé změně

Pamatuj, že holistická cesta ke zdraví je vytrvalostní běh, ne sprint. Začleňuj nové návyky postupně a s lehkostí, není potřeba a ani žádoucí přepálit start, po kterém ti brzy dojdou síly i motivace. Začni s jednou drobnou změnou a když uvidíš, že nese ovoce, přidej další.

Součástí celostního přístupu je i radost z každého kroku, nikoli jen zaměření na cíl. Právě to chceme v TOMCHAi sdílet každým douškem, s každým krokem, každým novým dnem. Nechť tě moudrost provází nejen celý následující rok.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *