fbpx

7 tipů pro více energie v únoru. Umíš správně odpočívat?

7 tipů pro více energie v únoru

Daří se ti v novém roce zatím vše podle plánu? Ať už jsi plánovací typ, nebo naopak necháváš vše volně plynout, TOMCHAi je tu od toho, aby tě ve tvých záměrech a přáních podpořil.

Únor je měsícem vnitřního klidu, vyživení a regenerace. Pokud bychom jednotlivá období měli přirovnat ke slunečnímu cyklu, pak únor je noc. Příroda nás tak přirozeně vede k tomu, abychom hodně spali, odpočívali a nabírali nové síly na další fázi – jaro/ráno. Není hned nutné drahé hýčkání v all inclusive wellness resortu. Tou nejlepší výživou pro tělo, mysl i duši je totiž naše vlastní péče a pozornost.

„To se lépe řekne, než udělá.” Pokud je tohle myšlenka, která ti právě probleskla hlavou, tak čti dál. Máme pro tebe konkrétní tipy, které ti zaručeně mohou zkvalitnit život nejen v únoru. Zkusíš to s námi? Jediné, co k tomu budeš potřebovat, je tvoje rozhodnutí a bdělá pozornost.

Tohle jsou tři důležité oblasti, na které se můžeš zaměřit.

Regenerace těla

  • Pokud jen trochu můžeš, dopřej si lehčí režim a zvolni. Více spi a po fyzické i mentální námaze odpočívej. Obrazovku počítače zkus večer vyměnit za knihu. Uvidíš, že se to na kvalitě tvého spánku příjemně projeví.
  • Pokud miluješ sport, v únoru dej před posilovnou přednost procházkám nebo pohybu v přírodě na čerstvém vzduchu. Velkou pozornost zároveň věnuj dostatečnému oblékání.
  • Prohřívej se zvenku i zevnitř. Jez výživná teplá jídla a k pití si dopřej bylinkový či kořeněný čaj. Sáhnout můžeš třeba do našich virtuálních regálů. Taková kvalitní zeleninová polévka krásně zahřeje a rozproudí energii. Příliš se nehodí samotná syrová zelenina, která naopak ochlazuje. Dopřej si saunu, vířivku nebo teplou koupel s esenciálními oleji.
Masala Chai

Zklidnění mysli

Mentální odpočinek je stejně důležitý jako ten fyzický. Naše mysl jede většinou nonstop a na plné obrátky. Dopřej si teď i chvíle nicnedělání, není to ztráta času! Že nevíš, jak mysl vypnout? Pro každého funguje něco jiného.

  • Zkus si najít na youtube nějakou vedenou krátkou meditaci a každé ráno nebo večer si ji zopakovat. Nebo si zajdi na masáž (a s masérem či masérkou si přitom nepovídej 🙂), která zrestartuje mysl i tělo. Někomu nejvíce vyhovuje jen tak se dívat z okna s šálkem čaje. Každý jsme originál a proto je to o tom věnovat tomu pozornost a najít to, co nejvíc vyhovuje tobě.
  • Odlehči i svůj kalendář. Nemusíš být všude, nic ti neuteče. Nech si proto v diáři více prázdných časových oken, která nebudeš mít nijak naplánovaná. Dopřej si chvíle samoty nebo poklidná spontánní setkání, která vyplynou sama a bez plánování.
  • V tomto chladném a temném období je důležité vědomě pečovat o svoji dobrou náladu. S nedostatkem sluníčka totiž můžeme mít tendenci k pesimismu a chmurám. Zkus si alespoň tento měsíc psát takzvaný “deník vděčnosti”. Najdi každý den nějakou drobnost, za kterou cítíš vděčnost. Může to být cokoli, od toho, že máš co jíst, po vydařené rande nebo schůzku v práci.
Deník vděčnosti

Výživa duše

  • Když naplňuješ své životní poslaní, vyživuješ tím svoji duši. Že své životní poslání ještě neznáš, nebo ho teprve objevuješ? Nezáleží, jestli tě naplňuje malování, pečení chleba nebo stavění kurníků. Kamkoli tě tvé srdce táhne, pusť se do toho! Můžeš klidně zkusit něco úplně nového. Důležité je otevřít se a naslouchat své intuici. Ta se totiž nikdy nemýlí. Jen ty sám v hloubi duše víš, co je pro tebe to pravé. Dovol si to objevit a žít.

Je to jednodušší, než se může zdát.

Možná je to pro tebe vše nové a nevíš, jak a kde začít. Pro začátek stačí, když si z našich tipů vybereš třeba jen jeden nebo dva, kterým budeš věnovat pozornost. Věř, že i to se pozitivně podepíše na tvojí energii a celkovém pocitu spokojenosti. 

V případě, že jsi v “mindfulness” už ostřílený pardál, zkus se poctivě zaměřit na všechny tři oblasti – tělo, mysl a duše. Dej si výzvu a vyzkoušej něco nového.

Hlavně dlouho neotálej, zdlouhavé rozmýšlení ti může akorát tak vzít vítr z plachet. Pamatuj, že hlavní je vyslovit svůj záměr a věnovat mu pravidelně pozornost a prostor. Pak se mohou dít zázraky. 

A jaké jsou tvoje osvědčené tipy na dobití baterek?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů