Doprava ZDARMA pro objednávky nad 999,- Kč => Vychutnat si život

Řekni ANO! životu, zamiluj si ho a buď ve flow.

Květen je považován za měsíc lásky, v přírodě všechno bují a láká hmyz, ostatní zvířata i lidi. Nejde ale jen o lásku romantickou, láska je totiž ve své pravé podstatě esenciální životní energií. Možná to zní jako klišé, ale jak moc skutečně miluješ svůj život takový, jaký právě je? Vstáváš každý den s vášní a proplouváš každodenními činnostmi takzvaně “ve flow”? Jestli ano, gratulujeme. 🙂 Pokud ale cítíš, že to ještě někde drhne, právě květen je ideálním obdobím na to probudit v sobě vášeň pro svůj život…

Marná v lásce snaha aneb “go with the flow”

Vůle je bezesporu velice užitečná, pokud chceme něčeho dosáhnout a na cestě k cíli je třeba trochu zatnout zuby. V dlouhodobém horizontu nás ale jakákoli aktivita tažená pouze vůlí vyčerpá a motivace může začít upadat. Teprve vášeň pro věc zajistí dlouhodobou udržitelnost. Motivace a z ní vyplývající vůle jsou totiž obvykle otázkou racionálního rozhodnutí, kdežto plamínky vášně podpalují naše emoce. A jak víme ze všech známých románů, právě kombinace rozumu a citu je ta výherní – v lásce všeho druhu. 🙂 

Díky tomu pak žijeme ve flow, v proudu, surfujeme na vlně, chceš-li. Vše tak nějak plyne a my dostáváme každodenně znamení od života, že jsme “správně”. 

Jak to v tom “flow” vypadá?

  • I když vstáváš brzy a pracuješ dlouho, těšíš se na každý den.
  • Tvá každodenní aktivita ti dává smyslnabíjí tě energií (i když je třeba náročná).
  • Tvoje přirozená produktivita a výkonnost se zvyšuje, aniž by k tomu bylo zapotřebí několik šálků silné kávy. 
  • Tak nějak samovolně k tobě přichází ti správní lidé a příležitosti, vždy ve správný čas. 
  • Přestože jsi vytížený/á, prosperuje nejen tvá peněženka, ale i tvé zdraví a vztahy.

Jak namíchat lektvar lásky k životu?

  • Poslouchej svou intuici (vnitřní hlas). Je moudřejší než mysl a ano, všichni ji máme – i pokud si myslíš, že ty ne. 🙂 Dá se vytrénovat úplně stejně jako sval. Používáním zesílí a krásně tě podrží, kdykoli nebudeš vědět, jak se rozhodnout.
  • Když si stanovíš nějaký záměr, nech životu dostatek prostoru a nesnaž se vše detailně vymyslet hlavou. Věř v jeho dosažení, dobře se dívej kolem sebe a bedlivě naslouchej, ať stihneš zareagovat na ty správné podněty. Často se to pak “prostě nějak stane”, i když racionálně nevíš přesně jak.
  •  Neboj se riskovat, když tě někam srdce volá. Stojí to za to!

Každá vlna má své údolí

Není snad nikdo, kdo by byl ve flow 100 % času. Všichni máme své chvíle, dny, nebo i týdny, kdy to zkrátka nějak neproudí. Pokud se ti to stane, hlavně se nepranýřuj. Naopak, zahrň se laskavostí a přijetí věcí takových, jaké zrovna jsou. Protože i o tom přesně to flow a láska k životu je. Každá vlna má své vrcholy i údolí a ten správný surfař životem dokáže s přijetím a láskou proplouvat obojím.


Přejeme ti nejen v květnu klidnou a zároveň vášnivou plavbu. Ať už budeš zrovna nahoře nebo dole, nezapomeň – kdykoli je tu pro tebe šálek TOMCHAi, aby tě podpořil.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *